POLA NADZIEI ZAKWITNĄ NA WIOSNĘ

Program „Pola Nadziei” ma na celu szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na opiekę dla nieuleczalnie chorych, uwrażliwianie młodzieży i dorosłych na potrzeby ludzi chorych, a także zachęcanie ich do wolontariatu.

W jesiennej części kampanii wszyscy uczestnicy sadzą cebulki żonkili w parkach, na skwerkach w pobliżu szkół, przedszkoli, szpitali, wokół kościołów parafialnych, przed hospicjami. Również na rabatach naszej szkoły w ostatnim tygodniu października zostały posadzone cebulki żonkili. Opiekun akcji, p. A. Skowron, nikogo specjalnie nie musiała namawiać do sadzenia cebulek.

Na początku nauczycielka pokazała nam w jaki sposób należy sadzić żonkile. Szybko i obrazowo wyjaśniła, iż w dziesięciocentymetrową dziurkę wkładamy cebulę „włoskami do dołu”, ponieważ inaczej nie wyrośnie.

W sympatycznej atmosferze zabraliśmy się do pracy, starając się jak najlepiej zasadzić kwiaty.  Cebul było dużo, ponad 150, ale to nas nie zniechęciło. Podzieliliśmy się na grupy i sprawnie obsadziliśmy teren wokół szkoły.

Sadzenie żonkili to jednak dopiero pierwszy krok. W kwietniu będziemy zbierali datki na rzecz Lubelskiego Hospicjum, a w dowód wdzięczności za okazaną pomoc wręczymy ofiarodawcom żonkile.