Uczniowie ZSZ nr 2 w ''The Voice of Poland'' – oglądajcie nas w październiku

Większość z nas nie lubi poniedziałku. Kiedyś o tym pechowym dniu tygodnia powstała nawet komedia...

Jednak poniedziałek – 12 września 2016 r. okazał się dla nas zupełnie inny. Tego dnia mogliśmy przekonać się na żywo jak działa magia telewizji, urok sceny, blask reflektorów i specjalne efekty dźwiękowe.

W tym dniu uczniowie z klas: I TE/TO, II TG, III TE, III TH oraz III TG wzięli udział w nagraniu odcinka programu ''The Voice of Poland'' – Bitwy w ATM Studio w Warszawie. Opiekę nad klasami sprawowały: p. D. Madejska, p. A. Skowron, p. A. Wiśniewska, p. M. Zagożdżon.

W budynku ATM pojawiliśmy się po godzinie 12, gdzie po szybkiej rejestracji ustawiliśmy się w kolejce do studia. Niestety, na skutek przeciągających się prób i problemów technicznych przyszło nam postać w niej dwie godziny. Czas ten wykorzystaliśmy na integrację uczestników – była okazja poznać się bliżej – oraz na wypatrywaniu ''gwiazd'', które co jakiś czas pojawiały się na korytarzu.

W studio przywitała nas Pani Animator, która, jak sama o sobie powiedziała, miała za zadanie "rozkręcić imprezę". W trakcie nagrania mieliśmy niepowtarzalną okazję posłuchać talentów wokalnych, zobaczyć ''od kuchni'', jak wygląda kręcenie telewizyjnego show, przyjrzeć się pracy trenerów, znanych artystów, w tym przypadku byli to: Tomson i Baron z zespołu Afromental, Andrzej Piaseczny, Natalia Kukulska i Maria Sadowiska. Nie mogliśmy też przejść obojętnie koło prowadzących: Tomasza Kamela i Macieja Musiała. Okazało się, iż na żywo wyglądają oni olśniewająco a swoimi uwagami, czasami konstruktywnymi, kiedy indziej kąśliwymi, skierowanymi do uczestników wnoszą sporo emocji do programu.

Czas spędzony na planie uświadomił nam, jak długo i intensywnie musi pracować sztab ludzi, byśmy mogli zobaczyć dwugodzinny program telewizyjny.

Do domów wróciliśmy zmęczeni, z bolącymi od klaskania dłońmi, ale zadowoleni z naszej telewizyjnej przygody. Bawiliśmy się rewelacyjnie, a możliwość poznania świata telewizji z innej strony była świetną lekcją. Szczęśliwcy dostali autografy i zrobili sobie zdjęcia z gwiazdami. Szkoda tylko, że nie można robić zdjęć w trakcie nagrywania programu, zamieszczamy więc tylko kilka zrobionych na zewnątrz i w trakcie przerw.

https://www.facebook.com/zsz2deblin/photos/?tab=album&album_id=1157330340956445