Uczniowie ZSZ nr 2 oddają krew

Dnia 27 lutego 2020r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 odbyła się kolejna już akcja honorowego krwiodawstwa. Akcja pod hasłem „Nie bądź żyła – oddaj krew”, skierowana była przede wszystkim do uczniów naszej szkoły, ale także dla mieszkańców miasta i okolic, którzy pragnęli wesprzeć inicjatywę.

Spośród 35 chętnych, pracownicy Centrum Krwiodawstwa pobrali krew od 22 dawców i tym samym zebrano 9,9 l cennych kropel życia. Niestety, 12 uczniów zostało wyeliminowanych ze względu na wynik badania (zbyt niski poziom hemoglobiny), zażywane leki lub choroby.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia wzięli udział w tej wielkiej sprawie, zarówno tym, którzy mieli ogromne chęci oraz przede wszystkim tym, którzy odważyli się wesprzeć potrzebujących w ten sposób.

Jesteście Wielcy!

Jolanta Skoczeń, Daria Madejska