PROJEKT „Upoluj swoją książkę”

W dniach 2-30 listopada 2019r. odbędzie się trzecia edycja projektu „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki, który wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com z ogromnym sukcesem od 5 lat realizuje ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo „Czytaj.PL”. Honorowy Patronat nad nią objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Projekt „Upoluj swoją książkę” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Jak wziąć udział w projekcie:

  1. Przeczytaj plakaty informacyjne rozwieszone na terenie szkoły.
  2. Pobierz darmową aplikację Woblink.com
  3. Zeskanuj przy pomocy aplikacji kod QR z plakatu.
  4. Czytaj za darmo (w dn. 2-30 listopad 2019r.) i polecaj przeczytane książki innym.

Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w projekcie.