"Kto liczy na tygodnie, ten sieje trawę.
Kto liczy na lata, sadzi drzewa.
Ale kto liczy na stulecia, ten wychowuje i kształci dzieci."

Witold Zglenicki

11 października 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

O godz. 13.00 w sali gimnastycznej zebrali się goście – emeryci, renciści i rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, a także uczniowie. Po odśpiewaniu hymnu nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru przez klasy maturalne młodszym rocznikom.

Następnie głos zabrała Pani dyrektor Mariola Sulima, która w swoim wystąpieniu szczególną uwagę zwróciła na rolę nauczyciela i jego trudną misję w dzisiejszym świecie.

Po przemówieniu Pani dyrektor wręczyła nauczycielom nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej z młodzieżą. Pani Daria Madejska została wyróżniona nagrodą Starosty Ryckiego.

W imieniu Rady Rodziców życzenia dla wszystkich pracowników szkoły złożyła p. Maria Wojtachnio.

Kolejnym punktem naszej uroczystości była inauguracja Roku Jubileuszowego, w którym obchodzimy 50-lecie istnienia Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie. Pani Gabriela Wojdat (dyrektor szkoły w latach 1999-2018) wraz z panem Dariuszem Piwońskim (przewodniczącym Komitetu Jubileuszowego) przedstawili całoroczny program obchodów rocznicy powstania szkoły.

Po części oficjalnej uczniowie klasy II TEO i IV TH/TG pod opieką p. A. Wojtyś i p. B. Barańskiego przedstawili program artystyczny.

Jego pierwszym punktem było wręczenie Złotych Łyżek. W tym roku nagrody kapituły uczniowskiej otrzymali:

• p. Elżbieta Świątkowska w kategorii Złote Serce
  • p. Agnieszka Wojtyś w kategorii Chodząca Wikipedia,
  • p. Katarzyna Rejter-Koba w kategorii Anielska Dusza,
  • p. Monika Kołaczek w kategorii Mikrofon Roku,
  • p. Wojciech Jarząbek w kategorii Szwajcarski Zegarek,
  • p. Katarzyna Rejter-Koba w kategorii Gorący Uśmiech,
  • p. Agnieszka Wojtyś w kategorii Złoty Wykładowca ,
  • p. Aleksandra Wiśniewska w kategorii Miss,
  • p. Bartłomiej Barański w kategorii Mister,
  • p. Ewa Kania w kategorii Sokole Oko,
  • p. Monika Kołaczek w kategorii Złota Piła.

Po wręczeniu uczniowskich wyróżnień przyszedł czas na skecz, w którym uczennice  kl. IV TH/TG przedstawiły szkolną rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Nie zabrakło także chwili wzruszeń przy muzycznych prezentach dla pedagogów – piosenkach zaśpiewanych przez przedstawicielki klasy II TEO.

Po uroczystości, nieopodal budynku Warsztatów Szkolnych, posadzono dąb mający upamiętnić 50-lecie powstania naszej szkoły. Wszystkim, którzy wzięli udział w piątkowej uroczystości dziękujemy za uświetnienie jej swoją obecnością.