„Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie”

W tym roku młodzież naszej szkoły po raz pierwszy wzięła udział w X edycji rozgrywek z cyklu „Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie”.

Zawody odbywały się zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i zespołowych.

23 września 2019 r. w Centrum Kultury Fizycznej UMCS w Lublinie został przeprowadzony konkurs indywidualny w ergometrze wioślarskim na 500 metrów kobiet i mężczyzn.

W tej konkurencji naszą szkołę reprezentowały trzy osoby. Największy sukces odniosła Emilia Gliwka z klasy I TH4 zajmując w swojej kategorii II miejsce i tym samym kwalifikując się do zawodów centralnych, które odbędą się w Warszawie. Pozostali nasi uczniowie: Wiktor Winnicki i Bartosz Basaj zajęli VIII i XIV miejsce .

Drugą konkurencją, w której brali udział nasi uczniowie, był tenis stołowy indywidualny kobiet i mężczyzn. Wśród kobiet wystartowało 14 uczestniczek, najlepsza „z naszych” Karolina Ochnik z kl. I TH4 wywalczyła V miejsce.

W kategorii mężczyzn wystartowało aż 50 tenisistów stołowych. Nasi uczniowie zostali sklasyfikowani odpowiednio na: IX miejscu – Mikołaj Sieroń z kl. II TH i na 26 pozycji Maciej Pawlonka z kl. II TEO. Turniej tenisa stołowego osiągnął bardzo wysoki poziom.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy samych sukcesów!