Wycieczka klas drugich do Lublina

W dniu 01.10.2019r. uczniowie klasy IITEO oraz kilkoro uczniów z klasy IITHG wybrali się na wycieczkę rekreacyjno-edukacyjną do Lublina pod opieką p. A. Wojtyś oraz p. E. Świątkowskiej. Naszym pierwszym celem był Dom Słów, który znajduje się w starej kamieniczce przy ulicy Żmigród w Lublinie.

Przed rozpoczęciem zwiedzania mogliśmy miło spędzić czas na podwórku przed kamienicą, na której ścianach namalowane były różnorodne obrazki oraz inspirujące cytaty. Zostaliśmy oprowadzeni po wystawach, dzięki którym dowiedzieliśmy się jak wyglądało drukarstwo w państwie podziemnym,  jakimi sprzętami drukarskimi posługiwali się drukarze w czasach II wojny światowej, jak czerpany jest papier a także jak wyglądała praca w zawodzie zecera i introligatora. Kolejnym punktem do którego zmierzyliśmy było Stare Miasto. Spacerowaliśmy i zwiedzaliśmy ciesząc  się piękną pogodą i jesiennym powietrzem.  Następną atrakcją było kino, w którym mieliśmy do wyboru  dwa filmy: „Dom Strachów” lub „Nieznajomi”. Ostatnim przystankiem była galeria, w której zrobiliśmy małe zakupy i zjedliśmy obiad. Nie można zaprzeczyć, że był to miło spędzony czas. A kolejna wycieczka już niebawem…