WAKACYJNY STAŻ W KAZIMIERSKICH HOTELACH

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie odbywają staż zawodowy w dwóch grupach – pierwsza od 1 do 26 lipca 2019 r., druga – od 29 lipca do 23 sierpnia 2019 r. Przyszli ekonomiści, hotelarze, gastronomowie swoje staże realizują w: Warszawie, Kazimierzu Dolnym, Kozienicach, Niwie Babickiej, Dęblinie, Rykach, Puławach i Grabowie Szlacheckim.

Minął pierwszy tydzień stażu, który 11 uczniów klas hotelarskich odbywa w Kazimierzu Dolnym. Jak sami mówią: „pracujemy dzielnie i wytrwale, zdobywając doświadczenie zawodowe w hotelach. Po pracy mile spędzamy wolny czas, zwiedzając Kazimierz i okolice”.

Oto opinie, które uczniowie wyrażają o swoim pobycie w Kazimierzu Dolnym:

Nicola Gałuszkiewicz, Aleksandra Ochnik z kl. I TH oraz Joanna Kolek z kl. IV TH – „Swój staż odbywamy w hotelu Król Kazimierz. Już po pierwszym tygodniu możemy stwierdzić, że umiejętności zdobywane tutaj przydadzą nam się w przyszłej pracy. Do naszych obowiązków należy m.in. ścielenie łóżek oraz przygotowywanie sali restauracyjnej do lunchu. Ponadto sprzątamy w pokojach oraz obserwujemy procedury związane z zameldowaniem i wymeldowaniem gości”.

Paulina Krogulec, Natalia Kowalska, Kinga Walasek z kl. I TH oraz Patryk Mazur z kl. III TH odbywający staż w „Pensjonacie Kazimierskim”: „Przebywanie w pensjonacie jest dla nas przyjemnością. Nasz zakres obowiązków związany jest z obsługą gości w recepcji, przygotowywaniem pokoi przed ich przyjazdem oraz pomaganie w restauracji. Z każdym kolejnym dniem coraz bardziej angażujemy się w pracę i już dzisiaj wiemy, że będziemy pozytywnie wspominać pobyt w Kazimierzu”.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w hotelu Dwa Księżyce, atmosfera panująca tutaj jest bardzo dobra...”, mówią: Monika Jurzysta i Jan Bieńczak z kl. II TH, Kamila Mazur z kl. III TH oraz Natalia Kubak z kl. I TH. „Do naszych obowiązków należy sprzątanie pokoi, przygotowywanie sali restauracyjnej, serwowanie gorących posiłków, obsługa programu komputerowego i klientów w recepcji”.

Uczniom towarzyszy pani Jolanta Skoczeń, odpowiedzialna za nich podczas pobyru w Kazimierzu Dolnym. W wolnym czasie stażyści korzystają z uroków miasta, spacerując bulwarem nadwiślańskim, zwiedzając rynek oraz aktywnie przebywając na świeżym powietrzu. Dla niektórych jest to pierwsze takie przeżycie.

Po ukończonym stażu uczniowie będą zdolni do podjęcia wakacyjnej pracy w branży hotelowej.