POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW NASZEJ SZKOŁY

„Wiedzę możemy zdobywać od innych,
ale mądrości musimy nauczyć się sami”

Adam Mickiewicz


26 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie społeczność szkolna pożegnała tegorocznych abiturientów.

W uroczystym zakończeniu wzięły udział klasy technikum gastronomicznego i hotelarskiego. Pożegnanie było dużym przeżyciem dla tegorocznych maturzystów, bowiem był to ich ostatni dzień w naszej szkole.

W części oficjalnej Pani dyrektor Mariola Sulima zwracając się do abiturientów podsumowała ich czas spędzony wśród społeczności szkolnej, jednocześnie życząc wielu sukcesów w dalszym życiu.                               

Następnie głos zabrał wicestarosta – Pan Dariusz Cenkiel, który wręczył także najlepszym maturzystom nagrody.

Po tym miłym akcencie zostały wręczone podziękowania za: wybitne osiągnięcia w sporcie, pracę na rzecz szkoły, samorządu uczniowskiego, warsztatów szkolnych i klasy.

Z kolei swoim krótkim przemówieniu tegoroczni maturzyści podziękowali dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom za wielkie serce i pomoc, na którą mogli zawsze liczyć.

W części artystycznej przygotowanej przez klasę II TG pod opieką Pani Ewy Kani uczniowie przedstawili wspomnienia z życia szkolnego maturzystów, a także wyniki plebiscytu „złote Gary”.

Po uroczystości maturzyści udali się po raz ostatni do swoich sal z wychowawcami - Panią Hanną Prokocką (IV TG) i Panem Robertem Patajem (IV TH). To tam każdy z abiturientów odebrał świadectwo i stał się absolwentem Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie.

Naszym absolwentom życzymy samych sukcesów, radości i zadowolenia z wyników matur, a przede wszystkim satysfakcji w późniejszym, dorosłym już życiu. Mądrze patrzcie w przyszłość i przyjmujcie wszystkie doświadczenia jako cenną naukę. Drodzy maturzyści, to co macie, to radość z najpiękniejszych lat i młodość, która potrafi przenosić góry. Życzymy Wam, abyście odbierając świadectwa dojrzałość z uśmiechem mogli powiedzieć, że jesteście w pełni szczęśliwymi ludźmi!