HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

         Kolędy są nieodłącznym elementem bożonarodzeniowego świętowania. Z biegiem czasu kolędą nazwano także zwyczaj chodzenia po domach z życzeniami świąteczno–noworocznymi czy odwiedzanie przez kapłana parafian w ich miejscu zamieszkania. Trudno dziś ustalić dokładnie czas, kiedy pierwsze kolędy pojawiły się w Polsce. Prawdopodobnie mogło to być już w XIII wieku, kiedy przybyli do nas franciszkanie. Te wspaniałe bożonarodzeniowe utwory nie zostały zapomniane, gdyż śpiewali je z ochotą wszyscy, młodzi i starsi.

            21 grudnia 2018 r. w naszej szkole miało miejsce wspólne kolędowanie, rozpoczęte utworami „Do szopy hej pasterze” i „Cicha noc” w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego. Następnie do wspólnego śpiewania włączyła się cała społeczność szkolna, która przy dźwiękach pianina wykonała: „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a także współczesną piosenkę z repertuaru zespołu De Su – „Kto wie?”. Szkolne koło historyczne przygotowało tego dnia informacje dotyczące tradycji kolędowania i poszczególnych kolęd.

Wszystkim zebranym nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom zespół kierowniczy złożył życzenia świąteczne.

Tego dnia w naszej szkole zorganizowane zostały wigilie klasowe.

film1

film2