MAGIA WCIĄŻ DZIAŁA w ZSZ nr 2

Jak zapewne pamiętacie, w grudniu i styczniu nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie w dniach wolnych od zajęć lekcyjnych odnawiali korytarz na pierwszym piętrze. Efekt okazał się lepszy niż mogliśmy go sobie wyobrazić, co zachęciło nas do dokonania dalszych zmian.

Tym razem postanowiliśmy odświeżyć tereny zielone wokół szkoły, ponieważ --spójrzmy prawdzie w oczy – były one niezagospodarowane, co uniemożliwiało im pełnienie funkcji wypoczynkowej i ozdobnej.

Pierwsze prace rewitalizacyjne zostały przeprowadzone 16 kwietna, kiedy to uprzątnięto spory obszar terenu na lewo od wejścia do szkoły. Zostały wtedy przycięte stare krzewy, posadzone nowe rośliny oraz posiana trawa. Zła pogoda, długi weekend oraz egzaminy maturalne spowodowały, że dalsze prace zostały wstrzymane aż do 11 maja.

I tak w piątek, od godziny dziewiątej na terenie w pobliżu warsztatów szkolnych można było zaobserwować natężony ruch, niezwykły jak na tak wczesną porę dnia. To pani Małgosia wraz z uczniami roztaczała ponownie swoją magię. W pierwszej kolejności usunięto stare, obumierające krzewy, a na ich miejsce posadzono nowe sadzonki, które, mamy nadzieję, ładnie się przyjmą. Na barierkach wokół tarasu, które zostały odmalowane, zawieszono donice z kwiatami.

Prace porządkowe zakończyły się tego dnia po godzinie piętnastej, będą one jednak kontynuowane jeszcze w poniedziałek. Chłopców, którzy pomagali w pracach, nie opuszczał dobry humor, co widać na zamieszczonych zdjęciach.

Wszystkim pomocnikom – ochotnikom należą się podziękowania, a więc DZIĘKUJEMY.