logo un grupa

Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie podsumowali zagraniczne praktyki

28 września 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Europejski wymiar kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 w Dęblinie” współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój ze środków Unii Europejskiej. Wzięli w niej udział między innymi dyrektorzy i uczniowie gimnazjów, przedstawiciele pracodawców z terenu powiatu ryckiego, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie.

Uczestnicy projektu przedstawili przebieg swojej praktyki zawodowej w Portugalii i Hiszpanii, bogaty program kulturowy oraz zaprezentowali nabyte umiejętności zawodowe.

Podczas spotkania uczniowie wypowiedzieli się na temat wpływu europejskiego rynku pracy na edukację:

”Praktyki dały nam możliwość poznania nowej kultury i standardów europejskiej gastronomii. Były dla nas świetnym egzaminem sprawdzającym nasze umiejętności i dotychczasową wiedzę”

Bartek Markowski

„Wyjazd na praktyki do Portugalii wzbogacił nas nie tylko o doświadczenia zawodowe, ale tez wiele dowiedzieliśmy się o kulturze tego kraju”

Natalia Kruszewska

„Odbycie praktyk pomogło każdemu z nas przełamać własne słabości. Nasi współpracownicy pokazali nam, że nie tylko doświadczenie się liczy, ale także atmosfera pracy w zespole”

Daniel Dawidek

Na zakończenie spotkania pani dyrektor Mariola Sulima wręczyła uczestnikom projektu certyfikaty Europass Mobilność określające umiejętności nabyte przez uczniów podczas praktyki zawodowej w Portugalii i Hiszpanii, zwiększające ich konkurencyjność na europejskim rynku pracy.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z przebiegu praktyk zawodowych przygotowanych przez uczniów. Prezentacje zamieszczone są na stronie szkoły (zsz2deblin.pl).