Sukces turystów z ZSZ nr 2 w Dęblinie na rajdzie w Białym Dunajcu

W dniach 1-4 marca 2012 r. uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie w składzie: Ilona Kardas, Anita Ogorzała (pisząca te słowa), Szymon Stosio, Krzysztof Bednarczyk, Jakub Marczak, Maciej Dudek, Sebastian Jasek wraz z opiekunem Dariuszem Piwońskim wzięli udział w XVII Ogólnopolskim Narciarskim Rajdzie Podhalańskim LZS w Białym Dunajcu.

Po długiej, aczkolwiek niezapomnianej podróży autokarem zostaliśmy zakwaterowani w pensjonacie „U Sieczki” wraz z drużynami z Kraśnika i Kluczkowic, którzy również  reprezentowali województwo lubelskie. Pierwszy wieczór spędziliśmy wszyscy na przygotowaniach do swoich konkurencji.
W piątek, 2 marca nadszedł czas rywalizacji. W rajdzie wzięło ponad 30 drużyn z 9 województw. Anita Ogorzała, Szymon Stosio i Sebastian Jasek wzięli udział w konkursie wiedzy o Podhalu. Krzysztof Bednarczyk, Kuba Marczak  i Dariusz Piwoński wzięli udział w biegu narciarskim. Krzysztof Bednarczyk i Kuba Marczak zajęli pierwsze dwa miejsca w slalomie narciarskim. Z kolei Krzysztof Bednarczyk, Ilona Kardas i Sebastian Jasek pokonywali zwinnościowy tor przeszkód. Maciej Dudek, nasz plastyczny talent, przepięknie promował zagrodę, w której mieszkaliśmy- pensjonat  „U Sieczki”. Po skończonych zawodach, wybraliśmy się na stok, aby pojeździć na nartach. Niektórzy po raz pierwszy uczyli się jeździć pod okiem naszego profesora, Dariusza Piwońskiego. Śmieszne sytuacje i wspólnie spędzone chwile uwieczniliśmy na zdjęciach. Podczas wyjazdu mogliśmy podziwiać najpiękniejsze widoki Zakopanego, zobaczyć Małą i Wielką Krokiew, pospacerować po Krupówkach. Następnie część ekipy pojechała do Białki Tatrzańskiej  pojeździć na nartach i desce. Wieczorem odbyło się rozstrzygnięcie XVII Ogólnopolskiego Podhalańskiego Rajdu Narciarskiego LZS. Podsumowaniu towarzyszyły śpiewy góralskie i występy. Zwycięzców nagradzał wójt Białego Dunajca, Andrzej Jacek Nowak. Maciej Dudek zajął I miejsce w rysunkowej promocji zagrody turystycznej. Krzysztof Bednarczyk zajął I miejsce w slalomie na nartach oraz II miejsce w zwinnościowym śnieżnym torze przeszkód. Kuba Marczak był II w slalomie narciarskim. W biegu na nartach nasi reprezentanci (Krzysztof Bednarczyk, Kuba Marczak i Dariusz Piwoński) uplasowali się na miejscach VIII i X. Pierwsza drużyna ZSZ nr 2 zajęła IV miejsce, a druga X miejsce, dzięki czemu powiat Ryki sklasyfikowano również na bardzo wysokim IV miejscu. W klasyfikacji wojewódzkiej I miejsce zajęło województwo lubelskie.
Wszyscy byli zadowoleni z osiągnięć, a zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i upominkami. Byliśmy fantastyczną, zgraną, najlepszą ekipą. Mieliśmy wspaniałych, wyrozumiałych opiekunów. Ponadto pensjonat był czysty i ciepły, a jedzenie po wszystkich trudach zawsze bardzo smakowało. Myślę, że to wspólna rywalizacja zintegrowała naszą grupę. Każdego dnia nawiązywały się nowe przyjaźnie, poznawaliśmy nowych ludzi, z którymi w dalszym ciągu utrzymujemy kontakty. Bawiliśmy się i spędzaliśmy wesoło czas w miłej atmosferze. Chciałabym powiedzieć, że wyjazd do Białego Dunajca był udany, lecz to za mało powiedziane. To był najlepszy wyjazd, na jakim kiedykolwiek byłam. 4 marca 2012r. niechętnie wracaliśmy do domu, zabierając ze sobą niesamowite wspomnienia. Ta impreza na długo zapadnie w pamięci każdego z nas. Podczas pobytu w Białym Dunajcu ekipa z Dęblina rozdawała foldery promujące powiat Ryki. Chcielibyśmy również podziękować za wsparcie ze strony powiatu. Na zakończeniu okazało się , że nasze województwo, także dzięki nam, zdobyło I miejsce.

Anita Ogorzała