Przerwa na czytanie

4 października 2023 r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w VIII ogólnopolskiej akcji „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE” Celem akcji jest promocja czytelnictwa i zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Akcja organizowana jest w jednym wybranym przez placówkę dniu między 1 a 31 października podczas przerw międzylekcyjnych. W tym dniu społeczność szkolna poświęciła swoje przerwy i wolne chwile na czytanie, aby zademonstrować swoje przywiązanie do książek.

W tym roku, oprócz książki tradycyjnej, dzięki współpracy z firmą LEGIMI, organizatorzy bezpłatnie udostępnili uczniom (i wszystkim innym zainteresowanym) 40 tytułów książek do czytania w formie ebooków i synchrobooków. Książki są w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Strona www.legimi.pl/przerwa-na-czytanie/ jest aktywna do końca października 2023 r.

Co roku miłośników czytania przybywa i starają się pobić dotychczasowy rekord. Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem, do czego również dołożyliśmy swoją cegiełkę.

W tym dniu odbył się również konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”, którego zwycięzcą jest Ryszard Radke z kl. III THG.

Anna Górka