Europejski Dzień Języków Obcych w ZSZ nr 2

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, już po raz kolejny, 26 września uczestniczyli w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych.

W ramach obchodzonego święta przygotowana została tematyczna gazetka. Uczniowie poznali ciekawostki związane z europejskimi językami jak np. najdłuższe słowa występujące w danych językach czy też słowa, które są zapisywane tak samo, ale mają zupełnie inne znaczenie. Pierwszą z atrakcji przygotowanych dla uczniów była "floor game" -trzyosobowe drużyny rywalizowały w grze rozwiązując zagadki związane z językiem angielskim. Kolejnym zadaniem, które sprawdziło znajomość języków obcych było "audio challenge", które polegało na odgadnięciu języka usłyszanego w nagraniu.

Słodkim akcentem był kiermasz ciast i deserów ozdobionych flagami krajów europejskich, przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych pod opieką Pani Teresy Flont, Pani Hanny Prokockiej i Pani Kamili Jędrych.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole dziękujemy i gratulujemy! Życzymy dalszego, aktywnego i kreatywnego poznawania innych kultur, języków oraz historii przez cały rok!

Aldona Bakiera-Walaszek

Daria Madejska