NARODOWE CZYTANIE W ZSZ nr 2

8 września 2023 r. nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod patronatem honorowym pary prezydenckiej.

W ramach akcji, zorganizowanej przez bibliotekę szkolną, uczniowie wzięli udział w maratonie czytelniczym na świeżym powietrzu, czytając „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Narodowe Czytanie to akcja popularyzująca polską literaturę, która została zainicjowana przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w 2012 r. wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i jest kontynuowana przez obecnego prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Udział w Narodowym Czytaniu pozytywnie wpłynął na uczniów, zachęcając ich do lektury najwybitniejszego dzieła Elizy Orzeszkowej. Wspólne czytanie, to nie tylko promowanie polskiej kultury, ale także propagowanie czytania wśród uczniów naszej szkoły.

Anna Górka