pah.png Udział klas pierwszych technikum w programach Polskiej Akcji Humanitarnej

Klasy 1RR i 1HG zakończyły udział w dwóch programach Polskiej Akcji Humanitarnej.

Klasa 1 HG z wychowawcą panią Martą Cybula uczestniczyła w akcji Wiem i Działam - cyklu zajęć o mądrym pomaganiu. Uczniowie dowiedzieli się jak reagować na kryzysy humanitarne na świecie spowodowane przez konflikty zbrojne lub katastrofy naturalne oraz poznali praktyczne pomysły na działania.

W ramach zajęć, wspólnie z wychowawcą uczniowie poznali odpowiedzi na 4 pytania: Co to jest pomoc humanitarna? Co się dzieje na świecie, że pomoc jest potrzebna? Czy każda pomoc jest dobra?Co możemy zrobić?

Klasa 1 RR z wychowawcą panią Aldoną Bakiera-Walaszek wzięły udział w programie  – Godziny Wychowawcze ze Światem.
Uczniowie zrealizowali cykl zajęć wychowawczych podczas których rozmawiali m.in. o kryzysie klimatycznym, poprawności politycznej, o postępie, zmianach zachodzących w świecie, o pomaganiu, solidarności i sprawiedliwości – o tym, co dziś szczególnie ważne. Dzięki zajęciom uczniowie kształtowali postawy takie jak otwartość, współpraca i odpowiedzialność.