stop.jpg      Stop uzależnieniom!!!

W dniach 24- 28.01.2022 klasa IIIbg przeprowadziła na terenie ZSZ nr 2 w Dęblinie profilaktyczną akcję "Tydzień bez uzależnień".

Przeprowadzenie akcji zostało poprzedzone rozległą eksploracją tematu przez uczniów klasy, którzy już od kilku tygodni poszukiwali ciekawostek, niezwykłych faktów i statystyk dotyczących skomplikowanej materii nałogów i uzależnień. Konkluzją ich starań dotyczących zaplanowania akcji było to, że musi ona trafić do uczniów poprzez treści, zwięzłe, ale ciekawe i zmuszające do zastanowienia.

Akcja promująca wiedzę dotyczącą uzależnień i ich profilaktyki polegała na rozmieszczeniu na drzwiach wszystkich pracowni w szkole informacji o uzależnieniach, co miało sprowokować uczniów do podążania "szlakiem wiedzy" tak by skompletować pełną informację dostarczoną przez klasę IIIbg, na podstawie której uczniowie mogli rozwiązać quiz kończący akcję.

Mimo iż nagłe wprowadzenie nauki zdalnej skróciło możliwość obcowania z wiedzą rozmieszczoną w szkole wyniki piątkowego quizu pokazały, że akcja trafiła do uczniów ZSZ nr 2 i że udało im się swoją wiedzę w dziedzinie profilaktyki uzależnień znacząco pogłębić . W quizie wzięło udział 55 uczniów, a zwyciężczynią okazała się Magdalena Kruszewska z klasy 4THG, której gorąco gratulujemy.

Klasa IIIbg ma nadzieję, że akcja "Tydzień bez uzależnień" sprowokowała uczniów szkoły do przemyśleń w kwestii uzależnień i dokonywania zdrowych wyborów w sytuacjach obarczonych ryzykiem popadnięcia w nałóg.