Ile waży św. Mikołaj? – czyli ZSZ nr 2 charytatywnie

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny w tym roku szkolnym włączyli się do akcji charytatywnej, tym razem wspierającej podopiecznych Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Zbiórka bilonu trwała do końca listopada. Po sortowaniu oraz przeliczeniu bilonu, okazało się że uczniowie naszej szkoły zebrali 6,6 kg monet, co stanowi równowartość 377,11 zł.

Celem akcji było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie.

Samorząd uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w zbiórce bilonu. Wyrażamy ogromną radość z możliwości niesienia pomocy potrzebującym oraz mamy nadzieję na przeprowadzenie akcji w kolejnym roku szkolnym.