Finał Olimpiady Wiedzy Turystyczno Krajoznawczej LZS

Od 4 do 7 listopada 2021 r. w Zakopanem odbył się Finał Centralny XXXVIII Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS. Nasze województwo reprezentowali w tych zawodach uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie oraz uczestnicy ze Stoczka Łukowskiego.

Zawody, w których trzeba było wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej, Słowenii, Tatrach i Podhalu, a także geografii Polski oraz zaliczyć marsz na orientację, zakończyły się dla naszych zawodników dużym sukcesem.

Spośród 10 startujących województw, nasi reprezentanci zdobyli II miejsce, występując w składzie: Laura Ciucias, Marzena Kamińska, Anna Ochnik, Maria Prysiażniuk, Michał Urbański, Oskar Mosek, Bartosz Niedziela, Oliwier Komorek. Opiekunem drużyny był Pan Dariusz Piwoński, a uczniów w starcie wspierał absolwent szkoły i wielokrotny uczestnik wcześniejszych edycji olimpiady - Szymon Stosio.